İşe Alma ve Yerleştirme

Pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip kişilere eşit fırsatlar sunmak

Bozlu Holding İnsan Kaynakları olarak işe alma ve yerleştirmede temel politikamız hiçbir ayrım yapmadan pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip kişilere eşit fırsatlar sunmak ve gelişim olanağı sağlamaktır.

İşe Alım Süreci

Açık pozisyonlar, kariyer siteleri üzerinden gelen başvurular, mevcut çalışanlar arasından terfi veya rotasyon, referans ve öneri yoluyla veya cv arşivi kullanılarak doldurulur. Herhangi bir pozisyon için ihtiyaç oluştuğunda öncelikli olarak aday havuzunda olan başvurular değerlendirilir. İnsan Kaynakları Bölümü tarafından ilgili adaylarla irtibata geçilir ve işe alım prosedürü esasları uygulanır.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veri tabanında saklanır ve takip edilir. Tüm adaylar işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilir.

Staj Programı

Bozlu Holding’de ileriye yönelik aday kaynağı sağlamayı ve bölümlerin stajyer ihtiyacını karşılamayı amaçlayan bir stajyer yerleştirme programı uygulanır.

Meslek liseli ve üniversiteli öğrencileri kapsayan Staj Programına zorunlu ya da gönüllü olarak staj yapmak isteyenler başvurabilir. Başvurular bölümlerin taleplerine göre değerlendirildikten sonra belirlenen öğrenciler ile birebir ya da grup mülakatları gerçekleştirilir ve olumlu değerlendirilen adaylar staj programına dâhil edilir.

İnsan Kaynakları

Grup Şirketlerimiz